Pierwsze szkolenie dla seniorów

Seniorzy z Gminy Otyń wzięli udział w trzydniowym bezpłatnym szkoleniu. W ośrodku nad jeziorem sławskim uczyli się jak być liderem i pracować w zespołach. A wszystko w ramach projektu „Fabryka Aktywności Obywatelskiej 60+”.

To był pierwszy wyjazd grupy trzydziestu seniorów z Gminy Otyń. Szkolenie, które odbyło się w dniach 22-24 sierpnia 2016 r. w Lubiatowie dotyczyło umiejętności przywódczych, organizowania się i pracy zespołowej.

– Zaskoczyła mnie forma zajęć. Jest dużo praktycznych ćwiczeń i gier. Dzięki temu nauka jest ciekawa – mówi jedna z uczestniczek projektu.

W poniedziałek seniorów odwiedziła Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń. – Cieszę się, że zaangażowaliście się w ten projekt. Udowadniacie, że słowo senior oznacza aktywność i witalność – powiedziała B. Wróblewska.

Dla seniorów przygotowano jeszcze trzy szkolenia. Mają dotyczyć budowania partnerstwa, partycypacji społecznej, rad seniorów, a także zdobywania funduszy na działalność stowarzyszeń seniorskich. Kolejny wyjazd szkoleniowy już we wrześniu.

– Celem projektu jest aktywizacja obywatelska seniorów. Jestem przekonany, że wykorzystają wiedzę zdobytą podczas szkoleń do działalności w swoich organizacjach – mówi Rafał Stasiński, kierownik projektu – Warto podkreślić, że uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy otwartość i chęć zdobywania nowych umiejętności.

Jeszcze w tym roku uczestnicy mają zrealizować inicjatywę lokalną. Wezmą też udział w tworzeniu Gminnej Rady Seniorów.

Projekt Fabryka Aktywności Obywatelskiej jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie realizuje Stowarzyszenie Europejskie Centrum Innowacji w partnerstwie z Gminą Otyń.

asos_logo_ai-01

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020